Prezentace školy

Naše MŠ má již dlouholetou tradici. Byla otevřena 18. 12. 1949 v krásné vile pana továrníka Krause. Samotná budova byla postavena v roce 1905.

Budova MŠ je obklopena krásnou 2ha zahradou, kde roste mnoho krásných a vzácných stromů. Výhodou je i poloha na kraji obce, blízko lesa a luk. Toto umístění nám usnadňuje vzdělávání v oblasti ekologie, environmentální výchovy a vztahu k přírodě.

Filozofií naší MŠ je harmonický rozvoj dítěte s mnoha osobními zážitky a prožitky, který by se stal základem pro jeho další život. Rozvíjíme zdravé sebevědomí, samostatnost, sebejistotu a tvořivost dětí. Při vzdělávání přihlížíme možnostem jednotlivých dětí, k jejich zájmům a individuálním potřebám a zvláštnostem. Chceme rozvíjet péči o děti problémové i o děti nadané. Budeme se věnovat dětem se specifickými vzdělávacími potřebami. Snažíme se i pro tyto děti připravit vhodné prostředí a podmínky tak, aby se mohli dobře začlenit do společnosti.

V dnešní době má naše MŠ 4 třídy. Tři třídy (myšičky, veverky a ježečkové) jsou v krásné budově pana továrníka Krause a jedna třída (žabičky) je na odloučeném pracovišti na náměstí, určena pro nejmenší děti.

V současné době stále více docházejí do školky děti dvouleté a mladší 3 let. I pro ně se snažíme přizpůsobit vybavení, přístup i jednotlivé cíle ŠVP tak, aby netrpěla jejich psychika, aby i ony byly usměvané a chodily do MŠ rády. Jejich výchova je založena především na emocionálním přístupu, vyžadují větší péči a pomoc především v sebeobsluze a proto je třeba, aby o tyto děti pečovalo více zaměstnanců. Využíváme pomocné výchovné pracovníky, leto jsme měli možnost chůvy.

Protože se v budově stále všichni setkáváme (nejsme totiž pavilonový typ), vyžaduje to těsnou spolupráci a porozumění celého kolektivu, ale jme hrdi na to, že se nám to daří. Odměnou nám je velké bohatství mezilidských vztahů, dětská přátelství, která přetrvávají. tyto vnitřní pocity i tolerance zůstanou v dětech po celý život.

Pracujeme podle RVP PV, nabízíme kvalitní standartní i nadstandartní péči o všechny děti naší MŠ v podobě kroužků, výletů, sportovních výcviků, akcí pro rodiče i děti, akce pro širokou veřejnost apod. Ve vzdělávání upřednostňujeme rozvíjení poznání v přirozeném prostředí formou prožitkového a projektového učení, formou pokusů a experimentů. Nabízíme i logopedickou péči.

Naším cílem je zdravé, usměvavé a spokojené dítě, které zde má pocit bezpečí , důvěry a jistoty.

Provoz: MŠ je otevřena od 6:00 do 16:00