Podmínky přijímání dětí

Děti jsou do MŠ přijímány přímo ředitelkou MŠ. Zápis se uskutečňuje 1x do roka od 2. do 16. května. Zápis je ohlášen vývěskami po celé obci, na webových stránkách školy, ohlašován rozhlasem.

Do MŠ mohou být přijímány děti od 2 let, pokud jsou bez plen. Kapacita MŠ je 120 dětí, 95 ve vile Krausova a 25 dětí na odloučené pracovišti na náměstí. Při přijetí dvouletého dítěte, nebo dítěte se specifickými vzdělávacími potřebami se snižuje kapacita třídy. To odpovídá personálním i technickým možnostem školy. U dětí, které mají s nástupem problémy je stanovena adaptačné doba. Děti se do MŠ zařazují postupně, adaptují se podle možností rodičů, podle chování dětí.

Při nástupu je nutné vyplnit evidenční list, potvrzení o zdravotním stavu, pravidelném očkování, vzdání se práva na odvolání a přihlášku ke stravování.

Po doručení žádosti mateřká škola přidělí registrační číslo, pod kterým bude zveřejněn výsledek přijímacího řízení v případě vyhovění žádosti. Rozhodnutí o nevyhovění žádosti bude doručeno v souladu se správním řádem.

Datum podané žádosti nemá vliv na rozhodnutí ředitelky školy. Při rozhodování bude postupovat v souladu se zveřejněnými kritérii.

V současné době platí rodiče úplatu za docházku do MŠ 500,- Kč měsíčně. Během prázdnin je MŠ 4 - 5 týdnů uzavřena a v tuto dobu jsou rodiče od úplaty osvobozeni. Pravidla úplaty jsou uvedena ve směrnici MŠ a v jejich dodatcích i ve školním řádu.

Dítě, kterému je navrhován odklad školní docházky, musí navštívit pedagogicko-psychologickou poradnu nebo speciálně pedagogické centrum a praktického lékaře. Rodiče musí být o návrhu předem informováni. Potvrzení o udělení odkladu školní docházky vydává ředitel ZŠ. Rodiče dětí s odkladem školní docházky se musí dostavit k zápisu do ZŠ s doporučením o odkladu

Kritéria pro přijetí dítěte:

• Děti, které před začátkem školního roku dosáhnou nejméně třetího roku věku, pro které je mateřská škola spádová – podle věku od nejstarších po nejmladší
  • Děti, které před začátkem školního roku dosáhnou pátého roku věku do 31. 8. 2024, pro něž není mateřská škola spádová
  • Děti, jejichž sourozenec se již v MŠ  Velké Poříčí vzdělává a ve školním roce 2024/2025 se bude dále vzdělávat, podle věku od nejstaršího po nejmladší, a které dovrší tří let nejpozději do 31.12. 2024
  • Děti s trvalým pobytem v jiných obcích - podle věku od nejstarších po nejmladší
PŘEDPOKLÁDANÝ POČET VOLNÝCH MÍST PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025 JE 27.

Pravidla pro zařazování dětí do jednotlivých tříd:

Zařazování dětí je dáno především věkem, podle podmínek. Přihlížíme však i k přání rodičů, kamarádů a sourozenců, pokud je to organizačně možné.

FORMULÁŘE KE STAŽENÍ:

Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání (potřeba vyplnění lékařem) Žádost o přijetí dítěte do Mš.pdf (848890)

evidencni_list__ (7).pdf (48833)

prohlaseni_rodicu.docx (9504)